Lihulas on vaipu kootud aastakümneid, alates 1992. aastast on need valminud NARMA kaubamärgi all.
Kogutud kogemused ja pidev areng on kasvatanud meist juhtiva ettevõtte oma valdkonnas. Üheskoos asjatundlike töötajate ja usaldusväärsete koostööpartneritega loome me unikaalset tehnoloogiat kasutades ja maitsekat disaini rakendades põhjamaise stiilitunnetusega vaibakollektsioone.
Lihulas kootud ainulaadsed newWeave® vaibad ja Haapsalu külje all Uuemõisas valmivad plastikvaibad on artiklid, mille järgi ettevõtet tuntakse ja hinnatakse enim. Lisaks toodame laias sortimendis vaipu toorvaibakangast ja pakume kvaliteetset valikut naturaalseid lamba- ja veisenahku.
Ettevõtte tegevuse algusest alates on suur osa vaibatoodangust läinud väljaspoole Eestit, ka täna ekspordib Narma enam kui 90% oma toodetest.

Narma kahepoolsed newWeave® vaibad       VAATA vaibatootmist!
Maailmas on Narma tuntud eelkõige omanäoliste newWeave® vaipadega.
Kahepoolne newWeave® vaip on eriline – see sarnaneb klassikalisele Põhjamaade stiilis puuvillasele silesidusvaibale, kuid on toodetud märkimisväärselt tänapäevasemal viisil, kasutades kaasaegset tekstiilitööstus- ja IT-tehnoloogiat. Kõik newWeave® vaibad on kahepoolselt kasutatavad – vaiba ühel poolel on stiilne muster, teisel aga lahe triibustik esiküljega harmoneeruva värvi ja rütmiga.
newWeave® vaipade tootmisel kasutame peamise toorainena naturaalset puuvilla, millest enamik on keskkonnahoidlikult taaskasutatud. Töötluse abil oleme lõngadele andnud erineva vormi ja struktuuri – koematerjaliks on nii korrutatud nöör kui ka šenill- ja bukleelõngad. See annab võimaluse saavutada vaibas erilisi mustriefekte ja pinnastruktuure.
NewWeave® tooteperekond jaguneb erinevateks kollektsioonideks, mis eristuvad omavahel stiili, värvipaleti ja koematerjali poolest - igaüks neist on oma selge eripäraga ning vaibadisainide valik on pidevas arengus. Meie newWeave® tehnoloogia võimalused on aga piiramatud - oleme valmis koostööpartneritele välja töötama just neile omase ainulaadse ja eksklusiivse tooteseeria.
Narma poolt väljatöötatud ja patenteeritud newWeave® tehnoloogia eripära kinnituseks on ka 2011. aastal saadud rahvusvaheline disainipreemia RED DOT!

Narma plasticWeave vaibad
Narma omatoode on ka klassikaline Skandinaavia stiilis kootud plastikvaip, mis on asendamatu põrandakate igas kodus.
See praktiline vaip sobib nii kööki kui koridori, aga ka sauna ja verandale, nii linnakorterisse kui ka maamajja. plasticWeave vaip on vastupidav niiskusele ja tugevale päikesevalgusele ning seetõttu võib seda julgelt kasutada ka välistingimustes, muutes hubasemaks rõdud ning terrassid. Oleme moodsate värvide ja mustritega andnud traditsioonilisele vinüül-plastikvaibale uue välimuse, seetõttu sobituvad nad hästi tänapäevasesse koduinterjööri.
Lisaks traditsioonilistele materjalidele, valmistame plastikvaipu ka trendikatest metallik-plastikust.
plasticWeave vaip on kergelt hooldatav, sest koematerjal on mustust ja niiskust mitteimav. Vaip saab puhtaks vaid lihtsa ning energiasäästliku koduse vesipesuga.

Kutsume vaibale!