KASUTAJAINFO

 1. Narma silkyViscose vaibad on valmistatud naturaalsest tsellulooskiust.
 2. Õrna koelõngaga viskoosvaibad sobivad kodukasutuseks vähese ja keskmise käidavusega siseruumides, kus puudub oht mustuse ja vedelike vaibale sattumiseks.
 3. Kasutamise algperioodil võib uue viskoosvaiba pinnalt eralduda vähesel määral koetolmu.
 4. Kulumise ühtlustamiseks soovitame vaipa aeg-ajalt keerata.
 5. silkyViscose vaipade aluspõhi on libisemist takistavate omadustega. Parema tulemuse saavutamiseks soovitame kasutada Narma libisemisvastast alusvõrku METRO
 6. Vaip sobib ka vesipõrandaküttega ruumidesse.
 7. Kaitske vaipa intensiivse päikesevalguse eest, see võib pleegitada vaiba pinda.

HOOLDUS & PUHASTUS

 1. Soovitame puhastada vaipa regulaarselt tolmuimejaga, et eemaldada kogunenud tolm ja lahtine mustus.
 2. Vaiba puhastamisel kasutage alati siledat, harjasteta tolmuimejaotsikut. Harjastega või pöörlev turbootsik võib vaibapinda liigselt kulutada või kahjustada.
 3. Vaibale sattunud vedelikud eemaldada võimalikult kiiresti majapidamispaberi, puhta svammi või pehme lapiga kergelt tupsutades, et ennetada vedelike vaipa imbumist. Vältida vaibapinna hõõrumist.
 4. Plekkide eemaldamiseks kasuta vett ainult äärmisel vajadusel, sest koelõnga struktuur ja värvitoon muutub kokkupuutel veega.
 5. Parema tulemuse saavutamiseks võib plekieemaldusveele lisada pisut sidrunimahla või äädikat.
 6. Lokaalse puhastamise tagajärjel võib kangas kohati kokku tõmmata ning vaibapind jääda pisut lokkima.
 7. Raskesti eemaldatavate plekkide eemaldamiseks ja vaiba üldpuhastuseks kasutage professionaalset puhastusteenust.
 8. Pärast esmast pindpuhastust muutub viskoosmaterjal pisut tihedamaks ja karedamaks.
 9. Vaipa hoida ja ladustada kuivas, hea õhutusega ruumis.

KLIENT KÜSIB

 1. Küsimus: Uue viskoosvaiba pinnalt eraldub tekstiilitolmu. Kas see on normaalne?
  Vastus: Kõigile naturaalsetest materjalidest (viskoos, vill, puuvill jm) kootud karuspindadele on omane mõningane katkenud kiudude eraldumine lõnga lõikepinnast. Viskoosvaiba kasutamise algjärgus on kiudude eraldumine intensiivsem, kuid see väheneb järk-järgult ning on osaliselt sõltuv vaibapinna kasutamise ja puhastamise intensiivsusest. Lahtised kiud võib eemaldada tolmuimejaga. Vaiba karuspinda võib puhastada tolmust vaid tolmuimeja sileda otsikuga, sest tugevate harjastega vaibaotsik lõhub lõnga lõikepinda, intensiivistab kiu eraldumist ning võib rikkuda vaiba väljanägemist.
 2. Küsimus: Viskoosvaiba pinna värvitoon on kohati ebaühtlane. Kas tegemist on tootedefektiga?
  Vastus: Ebaühtlaselt helklev siidine vaibapind on viskooslõngale ainuomane luksuslik eripära, mille tõttu seda vaibatüüpi kõrgelt hinnatakse.
  Enne vaiba kasutamist asetsevad viskoosvaiba koelõngad kerge kalde all ühtlaselt üle terve vaibapinna, mistõttu näib vaip ühest otsast vaadates heledam kui teisest.
  Kasutuse ja hoolduse käigus koelõngade asend muutub ning vaibapinnale moodustuvad erineva tonaalsusega laigud, mille värvitoon sõltub koelõngade hetkeasendist valgusallika ja vaataja suhtes.
 3. Küsimus: Pesen kord aastas kõiki oma vaipu survepesuriga. Kas võin samal moel puhastada ka viskoosvaipa?
  Vastus: Oleme tõepoolest paljudelt klientidelt saanud positiivset kogemuslikku tagasisidet viskoosvaipade puhastamisest survepesuriga. Klientide ütluste kohaselt on vaibapinda õrna veesurvega lihtne nii pesta kui pesuainest loputada.
  Peame siiski vajalikuks rõhutada, et parima tulemuse saavutamiseks soovitame nii viskoos- kui muid vaipu alati puhastada professionaalsete vaibapuhastajate juures. Sõltumata valitud puhastusviisist on oluline teadmine, et õrna viskooslõnga omadused ja seetõttu ka vaibapinna väljanägemine puhastamise käigus muutuvad.

TOOTJAINFO

 1. Vaiba mõõdud võivad varieeruda ± 2%
 2. Tootepartiide lõikes võib esineda värvierinevusi.
 3. Tootjal on õigus tootearenduse käigus jooksvalt muuta ja täiendada toodete tehnilist spetsifikatsiooni ning omadusi sellest eelnevalt teavitamata.