KASUTAJAINFO

 1. Naturaalne veisenahk sobib kasutamiseks vähese ja keskmise käidavusega kuivadesse ruumidesse.
 2. Pärast lahtipakkimist võib nahk vajada aega tasandumiseks. Voltimisjäljed kaovad paari päeva jooksul, kui nahk on sirgelt laiali laotatud.
 3. Veisenahal olevad erinevad põletus- ja karjamärgid, armid, karuspinna värvierinevused ja parandused ning ebaühtlane karvatihedus ainult kinnitavad naha ehtsust ega vähenda mingil määral toote kvaliteeti.
 4. Mõningane karvade eraldumine kasutuse käigus on loomulik.
 5. Tugevate servadega esemed, nagu näiteks toolijalad, rattad vm mööbel võib kasutamise käigus kahjustada naha karuspinda.
 6. Kulumise ühtlustamiseks soovitame nahka aegajalt keerata.
 7. Pikaajaline tugev päikesevalgus võib pleegitada naha pinda.
 8. Nahkadel on iseloomulik lõhn, mis võib muutuda intensiivsemaks kõrge niiskustasemega ruumides. Lõhna vähendamiseks riputada nahk õue tuulduma.
 9. Naha sisekumeruste servad võivad kergelt lokkida ning eenduvad servad kasutamise käigus pisut üles rulluda - see on naturaalsele nahale omane ja loomulik protsess.
 10. Intensiivne põrandaküte võib põhjustada naha liigset kuivamist.

HOOLDUS & PUHASTUS

 1. Narma veisenahad on lihtsalt hooldatavad.
 2. Lahtise tolmu ja prahi eemaldamiseks raputada nahka õrnalt.
 3. Soovitame puhastada nahka ettevaatlikult tolmuimejaga, liigutades harjasteta otsikut ainult pärikarva.
 4. Mitte hõõruda tolmuimeja otsiku või harjaga liiga tugevasti ega vastukarva – see võib põhjustada karvade murdumist ja liigset väljalangemist ning tekitada nahala karvutuid laike, eriti kaela, kõhu ja jalgade piirkonnas.
 5. Aegajalt võib nahka kergelt puhastada sooja vee või neutraalse seebilahusega niisutatud puhta lapiga piki karva suunda. Vältida tugevat hõõrumist.
 6. Nahale ei sobi vesipesu, aurupuhasti ega keemiline puhastus.
 7. Mitte kasutada valgendit, lahustipõhiseid ega abrasiivseid puhastusvahendeid.
 8. Nahale sattunud vedelikud või tahked ained eemaldada koheselt majapidamispaberi, pehme lapi või svammiga tupsutades suunaga pleki servast pleki keskele.

KLIENT KÜSIB

 1. Küsimus: Miks on veebipoest ostetud veisenahk nii erinev tootefotol olevast?
  Vastus: Veisenahk ei ole vabrikutoode, vaid looduse poolt kujundatud originaallooming. Iga nahk on unikaalne, erinev nii mustrilt, karva pikkuselt ja tiheduselt, naha paksuselt ja pehmuselt ning muudelt omadustelt. Nahkadel võivad muuhulgas olla inimtekkelised märgid, näiteks sisselõigete parandused või põletusmärgid - ka need on selle toote puhul aktsepteeritud.
 2. Küsimus: Kas on normaalne, et veisenahk lõhnab ebameeldivalt?
  Vastus: Veisenahkadel nii nagu igal pargitud tootel on oma iseloomulik lõhn, mille talumine sõltub inimeste tundlikkusest. Lõhn intensiivistub ja taandub sageli olles sõltuvuses ruumi temperatuurist ning niiskusest. Lõhna vähendamiseks riputada nahk õue tuulduma.
 3. Küsimus: Ostetud veisenaha voltimisjäljed ei ole esimeste kasutuskuude jooksul välja vajunud. Mida teha?
  Vastus: Pakkimisvoltide tavapärane väljavajumisperiood võib pikeneda, kui naha esmakasutus on näiteks sattunud kütteperioodile, mil ruumi õhuniiskus on tavapärasest väiksem. Põrandaküte võib kuivamist veelgi võimendada. Soovitame pihustada naha tagakülje voldikohtade ümbrusesse pisut puhast vett, võimaldada sel ühtlaselt sisse imbuda ning lasta nahal seejärel põrandal kuivada. Mõningane lisaraskus voldikohtades võib samuti aidata.
 4. Küsimus: Miks on veisenahk kohati karvutuks muutunud?
  Vastus: Kerge karvade eemaldumine on naturaalsete nahkade puhul igati loomulik protsess. Naturaalsetest toodetest on kõige pehmemad ja vastupidavamad lambanahad. Teised nahad, sh veisenahad on jäigema karvaga ning alluvad seetõttu rohkem mehaanilistele mõjutustele – karvad võivad kergemini katkeda ja murduda. Kindlasti ei tohiks nahka hõõruda tolmuimeja otsiku või harjaga liiga tugevasti või vastukarva. See võib soodustada karvade väljalangemist, eriti kaela, kõhu ja jalgade piirkonnas. Samuti peaks veisenahka kasutama pigem vähekäidavates piirkondades.

TOOTJAINFO:

 1. Naturaalsete nahkade mõõdud on ligikaudsed ja võivad toodete lõikes varieeruda.
 2. Tootjal on õigus tootearenduse käigus jooksvalt muuta ja täiendada toodete tehnilist spetsifikatsiooni ning omadusi sellest eelnevalt teavitamata.
 3. Oleme usaldanud oma toodete edasimüügi heade koostööpartnerite kätte ega tegele jaemüügiga oma tootmisüksuses.